Papildomas uždarbis – sužinokite būdus kaip papildomai užsidirbti pinigų ir pastorinti savo piniginę

Papildomas uždarbis tampa vis populiaresniu užsiėmimu tarp lietuvių. Sužinosite kaip hobis gali tapti papildoma veikla, garantuojančia papildomą uždarbį į jūsų kišenę.

Vaikinas papildomai dirba namuose su kūdikiu ant rankų. Papildomas darbas tampa vis populiaresniu užsiėmimu tarp lietuvių.

Darbas mus išlaisvina iš trijų didžių blogybių: nuobodulio, nedorybės ir skurdo.“ – Volteras

Ar dažnai jums nutinka taip, kad vos įpusėjus mėnesiui jūsų piniginė ima ir nepastebimai ištuštėja? Tačiau, juk taip kartais norisi ilgiau pasėdėti kavinėje, nusipirkti naują drabužį ar tiesiog praleisti atostogas per daug neskaičiuojant savo išlaidų. Jei nuolatinis lėšų stygius pradeda erzinti, galbūt vertėtų pagalvoti apie apmokamą papildomą veiklą, kuria galėtumėte užsiimti po savo nuolatinio darbo.

Papildomas darbas – tai puiki galimybė žmonėms, turintiems nuolatinį darbą, papildomai užsidirbti. Tiesą sakant, nemaža dalis Lietuvoje gyvenančių žmonių, po nuolatinio darbo grįžę į namus, eina ne ilsėtis, bet užsiima papildoma veikla, kuri leidžia užsidirbti dar šiek tiek papildomų pinigų. Pasak „Swedbank“ užsakymu atliktos, Baltijos šalių gyventojų apklausos, daugiau kaip pusė (52 proc.) Lietuvos gyventojų uždarbiauja papildomai. Taigi, lietuviai ne tik gali, bet ir nori papildomai užsidirbti.

Pasak tos pačios, Baltijos šalių gyventojų apklausos, populiariausi papildomo uždarbio būdai Baltijos šalyse yra laisvai samdomų specialistų veikla (IT, kalbų vertimas, fotografo paslaugos) ir su namų ūkiu susiję darbai (namų tvarkymas, remonto paslaugos, vaikų priežiūra). Taigi, kartais papildomo uždarbio šaltiniu gali tapti ne tik profesinės žinios, bet ir žmogaus hobis. Argi ne puiku?

Kodėl žmonės ieško papildomo uždarbio?

Taigi, kodėl daugiau nei pusę lietuvių nors dalį savo laisvo laiko skiria papildomą uždarbį duodančiai veiklai? Savaime suprantama, kad vienai žmonių kategorijai, jų papildoma veikla yra tik hobis bei prasmingesnio laisvalaikio praleidimo būdas, tuo tarpu kitiems - svarus indėlis į šeimos biudžetą. Todėl papildoma veikla ir asmeninių finansų valdymas, siekiant užsibrėžtų finansinių tikslų, neišvengiamai turi vienas kitą papildyti.

Kai patiriamos ar artimiausiu metu planuojamos patirti išlaidos pradeda siekti gaunamas pajamas, reikia pradėti galvoti kaip savo išlaidas sumažinti – pradėti taupyti, arba kaip gaunamas pajamas padidinti – papildomas uždarbis. Vadovaujantis tradicine taisykle, taupant reikėtų atsidėti nuo 15 proc. iki 20 proc. savo pajamų ir siekti, kad skirtumas tarp pajamų ir išlaidų būtų teigiamas bei sudarytų nors penktadalį visų gaunamų pajamų.

Iš kitos pusės, kartais problema yra ne pats taupymas ar netinkami taupymo įpročiai, bet tiesiog per mažos pajamos. Juk kai žmogus uždirba minimalią algą, jam šių pinigų užtenka tik pragyvenimui, o apie santaupas ar galimybes daugiau paišlaidauti, iš viso neverta kalbėti. Akivaizdu, kad tokiu atveju, geriausia išeitis iš susiklosčiusios finansinės situacijos yra spręsti kaip užsidirbti daugiau pinigų ir susirasti papildomą uždarbio šaltinį.

Papildomas uždarbis taip pat aktualus žmonėms, turintiems skolų. Paskola yra labai rimtas finansinis įsipareigojimas, todėl į šio įsipareigojimo tinkamą įvykdymą, reikia žiūrėti labai rimtai. Norint palengvinti savo finansinę naštą ir susimažinti mokamas palūkanas, galima pasidomėti ar būtų galimas paskolos refinansavimas. Tačiau ką daryti jei turimos paskolos padengti nauja neišeina arba palūkanos tenkina ir skolą norisi grąžinti kuo greičiau? Žinoma, tokioje situacijoje visuomet galima pasvarstyti kaip užsidirbti pinigų papildomai.

Beje, papildomo uždarbio poreikis visiškai nereiškia, kad būtinai reikia užsiimti darbo paieška ir susiradus naują darbdavį, dirbti kitam. Juk yra sakoma, kad jeigu nori gyventi geriau, privalai susikurti darbo vietą sau. Tuomet pats būsi atsakingas už savo finansinę laimę ir galėsi siekti finansinės nepriklausomybės. Todėl didelė dalis žmonių, ieško ne papildomo darbo, bet siekia išnaudoti tai ką geriausiai moka ir patys iš savo žinių užsidirbti.

Papildoma veikla, taip pat suteikia galimybę žmogui tobulėti ir savirealizuotis. Nemaža dalis Lietuvos gyventojų, papildomos veiklos imasi ne dėl galimybės papildomai užsidirbti, bet visų pirma, dėl noro nuveikti kažką prasmingo. Tokie žmonės savo gebėjimus ar hobį ne tik paverčia sau bei kitiems prasminga ir naudinga veikla, bet ir papildomai iš to uždirba.

Didžiausi papildomo darbo privalumai ir trūkumai

Kaip jau minėjome anksčiau, dirbti papildomai galima sau arba kitam. Kiekvienas pasirinkimas tur privalumų ir trūkumų, todėl sprendžiant kurį kelią pasirinkti, reikia atsižvelgti į savo poreikius, charakterio savybes bei siekiamus tikslus. Nepaisant to ar pasirinksite dirbti pas darbdavį, ar nuspręsite patys būti savo vadovais ir šeimininkais, abiem atvejais papildomas uždarbis turi savo privalumų ir trūkumų.

Papildomo darbo privalumai

 • Papildomas uždarbis – dirbdami papildomai uždirbsite daugiau pinigų ir greičiau pasieksite savo užsibrėžtus finansinius tikslus.
 • Lankstesnis darbo grafikas – dirbdami papildomai galėsite daug laisviau planuoti papildomo darbo grafiką. Jei dirbsite sau – darbo grafiką galėsite planuotis tik pagal savo norus, galimybes ir užimtumą. Jei dirbsite įmonėje (pavyzdžiui nepilnu etatu), savo papildomo darbo grafiką galėsite susiderinti su darbdaviu.

Papildomo darbo trūkumai

 • Laisvo laiko trūkumas – turint nuolatinį darbą, savo papildomos veiklos vystymui teks paaukoti didelę dalį laisvalaikio. Dirbti papildomai yra svarbus sprendimas, kuriam ryžtis gali ne kiekvienas, kadangi didesnę dienos dalį skiriant papildomo uždarbio gavimui, mažiau laiko lieka šeimai, draugams ir sau. Juk gali skubėti kiek nori, bet para vis tiek turi 24 valandas.
 • Mažesnės karjeros galimybės – kad ir kaip stengtumėtės papildomame darbe, jūs vis tiek nebūsite visavertis įmonės darbuotojas ir komandos narys. Jūsų darbdavys visuomet turės galvoje, kad papildomas darbas jums yra tik laikinas uždarbio šaltinis, todėl karjeros galimybių pasiūlyti greičiausiai negalės.

Noriu papildomai užsidirbti, kokius geriausius būdus galite patarti?

Tikriausiai nei vienas žmogus neatsisakytų galimybės savo kišenes, kiekvieną mėnesį papildyti keliais papildomais eurais. Iš tiesų, papildomo uždarbio potencialas slypi ne tik mūsų profesiniuose sugebėjimuose, bet ir pomėgiuose arba hobyje. Argi ne puiku būtų daryti tai ką mėgsti ir už tai gauti pinigus?! Racionaliai įvertinę savo sugebėjimus ir turimas žinias, galite sugalvoti ne vieną būdą kaip nuosavus finansus papildyti apčiuopiama pinigų suma. Iš esmės, papildomo uždarbio būdus galima suskirstyti į tris pagrindines kategorijas:

 • Papildomas uždarbis pas esamą darbdavį;
 • Papildoma veikla pagal specialybę;
 • Papildomas uždarbis iš pomėgio ar hobio;

Aptarkime kiekvieną iš šių būdų detaliau.

Papildomas uždarbis pas esamą darbdavį – darbas pusę etato arba papildomos pareigos esamoje darbovietėje

Jei nuspręstumėte, kad jums labiausiai tiktų papildomai užsidirbti kitoje darbovietėje, tuomet sekantys jūsų žingsniai būtų labai paprasti. Jums tiesiog reikėtų atsiversti darbo skelbimų portalus (pavyzdžiui tokius kaip https://www.cv.lt ar https://www.cvonline.lt), kurie specializuojasi būtent darbo pasiūlymų paieškoje ir panagrinėti papildomo darbo skelbimus. Tarp skelbiamų skelbimų tikrai surasite patrauklių darbo pasiūlymų.

Iš kitos pusės, nereikėtų skubėti ieškotis darbo kitoje darbovietėje, nepasidomėjus papildomo darbo galimybėmis esamoje. Pavyzdžiui vasarą, kuomet daug darbuotojų atostogauja, galite pasiūlyti savo darbdaviui atlikti tam tikrus darbus už papildomą atlyginimą. Toks pasiūlymas būtų naudingas abejoms pusėms, kadangi įmonei nereikės samdytis naujo darbuotojo, o jūs turėsite papildomo uždarbio šaltinį. Žinoma, papildomos pareigos atims dalį jūsų laisvo laiko, tačiau tuo pačiu ir papildys jūsų kišenes.

Papildoma veikla pagal specialybę – specialistas darbe ir specialistas namie

Į šią kategoriją patenka žmonės, kurie puikiai išmano savo profesinę sritį ir savo turimas žinias norėtų bei galėtų pritaikyti po darbo. Šiais laikas, labai dažnai pasitaiko visų sričių „žinovų“, kurie iš tikrųjų nei vienos srities gerai neišmano, todėl tikro, konkrečios srities specialisto žinios yra labai vertingos ir gali būti lengvai pritaikomos papildomam uždarbiui gauti.

Jei jums dar trūksta minčių kaip papildomai užsidirbti, siūlome keletą darbo sričių, kuriose galite tikėtis visai neblogo uždarbio:

 • Nuotolinių mokymų (webinarų) vedimas. Nuotoliniai mokymai vedami internetu, naudojantis specialiomis, tam pritaikytomis, internetinėmis platformomis. Jeigu mokate kažką, ko norėtų išmokti kiti, puikiai išmanote dėstomą temą, mokate praktinius įgūdžius perteikti savo klausytojams - nuotoliniai mokymai gali tapti geru uždarbio šaltiniu.
 • Seminarų vedimas. Seminarai vedami labai panašiai kaip ir nuotoliniai mokymai. Skirtumas tas, kad seminarai vyksta ne internetu, bet gyvai bendraujant su savo klausytojais. Vedant seminarus, labai svarbu ne tik gerai išmanyti savo sritį, bet taip pat turėti ir auditorijos valdymo įgūdžių.
 • Individualūs mokymai (koorepetitorius). Koorepetitoriaus paslaugų prireikia žmonėms, kurie nori individualiai pagerinti turimus įgūdžius arba išmokti ką nors naujo. Kitus žmones galite mokinti SEO, programavimo, fotografijos, tapybos paslapčių ar net groti kažkokiu muzikos instrumentu. Iš esmės, jeigu mokėsite tai, ko nemoka kiti, jūsų individualūs mokymai visuomet bus paklausūs ir uždirbs pinigus.
 • Sinchroninio vertimo paslaugos. Šiai dienai informacinės technologijos dar nėra taip gerai išvystytos, kad galėtų versti užsienio kalbą realiu laiku, todėl jei laisvai kalbate kažkuria užsienio kalba - galite tapti vertėju. Žinoma galite versti ir tekstus, tačiau tekstų vertimas yra monotoniškas ir nuobodus darbas, atimantis daug laiko. Jei būsite geru sinchroninio vertimo specialistu, ši papildoma veikla ilgainiui gali tapti ir pagrindiniu jūsų užsiėmimu.
 • Statyba arba kita profesinė sritis. Žmonėms visuomet reikės gero statybininko, staliaus, mechaniko, santechniko ar šaltkalvio paslaugų, todėl jei nuolatiniame darbe dirbate pagal kažkurią profesija, tą patį galite daryti ir po darbo. Toks darbas nėra lengvas, tačiau jei gerai jį išmanote, jūsų papildomas uždarbis taip pat gali būti įspūdingas.
 • Straipsnių rašymas. Jei esate žurnalistas ar šiaip mokate gerai rašyti, tekstų kūrėjo darbas gali tapti geru papildomo uždarbio šaltiniu. Kadangi visuomet yra žmonių, kuriems reikalingi tekstai (straipsniai, knygos, prekių aprašymai ir t.t.), straipsnių rašymas yra vienas populiariausių būdų užsidirbti. Žinoma, tapti geru tekstų rašytoju nėra lengva, tačiau jei daug dirbsite ir stengsitės, toks darbas namuose gali tapti ir pagrindine jūsų veikla.

Papildomam uždarbiui gauti išnaudokite savo pomėgius bei hobi

Kiekvienas žmogus turi pomėgių ar hobi, kuriuo mėgaujasi po darbo arba savaitgaliais. Tai gali būti įvairių daiktų restauravimas, maisto gaminimas, automobilių taisymas, užsienio kalbų mokymasis ar net mezgimas. Pasvarstykite ar dalykai kuriais mėgaujatės gali būti naudingi ir aplinkiniams. Juk kaip puiku būtų užsiimti papildoma veikla kuri ne tik patiktų, bet ir leistų papildomai uždirbti!

Štai keletas pavyzdžių kaip jūsų pomėgis gali virsti papildomu uždarbiu:

 • Tinklaraščio rašymas. Tinklaraščio rašymas, pastaruoju metu, tapo labai populiarus užsiėmimas tarp žmonių, kuriems patinka daug ir įdomiai rašyti. Dar geriau, jeigu jums patinka ne tik rašyti, bet taip pat gerai išmanote kažkurią sritį ir galite savo žiniomis pasidalinti. Lankytojai labai greitai suras jūsų naudingą bei įdomų turinį ir su mielu noru jį skaitys. Turėdami savo tinklaraščio lankytojų, galėsite papildomai uždirbti iš talpinamos reklamos ar kažkokių produktų pardavimo. Internete yra labai daug pavyzdžių, kuomet žmonės, pradėję rašyti apie savo pomėgius ar hobį, vėliau sukūrė net savo verslą.
  Šias laikais pradėti savo tinklaraštį yra labai paprasta. Pasaulyje sukurta daugybė platformų, kurios padės naują tinklaraštį atidaryti vos keletu mygtukų paspaudimų. O svarbiausia, kad naujo tinklaraščio atidarymas jums nekainuos nieko, arba kainuos tik simbolinę pinigų sumą. Šiuo metu populiariausios tinklaraščių platformos yra Wordpress, Wix ir Weebly. Užsiregistruokite ir išbandykite nemokamai!
 • Fotografija. Jums patinka fotografuoti ir savo fotoaparato niekuomet nepaleidžiate iš rankų? Puiku, jūsų hobis gali tapti geru papildomo uždarbio šaltiniu. Uždirbti iš fotografijos galima dviem būdais: teikiant įvairių renginių fotografavimo paslaugas arba savo nuotraukas parduodant. Vestuvėse, krikštynose ar kitose šeimos šventėse visuomet reikia fotografo paslaugų, todėl visi jūsų savaitgaliai bus užimti dirbant papildomą darbą. Kita vertus, Jeigu jums labiau patinka fotografuoti gamtą, miestą ar tiesiog menines situacijas, savo nuotraukas galite pardavinėti tam skirtose svetainėse.
 • Youtube klipai. Patinka filmuoti įdomius video klipus ar turite režisieriaus gyslelę? Puiku, tuomet savo nufilmuotus kūrinius galite sukelti į Youtube ir papildomai iš jų uždirbti. Žinoma, savo sukurtus klipus, šiuo metu, kelia vos ne kas antras pasaulio paauglys, todėl išsiskirti iš minios ir surasti populiarią nišą bus ganėtinai sunku. Tačiau jei esate išradingas ir turite ką parodyti arba papasakoti savo žiūrovui – Youtube sritį tikrai verta išbandyti.
 • Žaidimai internetu. Taip, perskaitėte teisingai, jūsų papildomu uždarbiu gali tapti internetiniai žaidimai. Tai puikus ir šiuolaikiškas darbo internetu pavyzdys. Dažniausiai papildomi pinigai iš žaidimų yra uždirbami dalyvaujant įvairiuose elektroninio sporto (esport) turnyruose arba gyvai transliuojant savo žaidimus tam skirtose online platformose (Twitch). Jeigu jūs gerai žaidžiate kažkokį žaidimą, savo žaidimą transliuokite gyvai žiūrovams. Kuomet surinksite pakankamai siekėjų ir žiūrovų, į jus gali kreiptis įvairūs rėmėjai, kurie jums mokės pinigus už tai, kad žaidžiate žaidimus.

Patarimai pabaigai - jūsų papildoma veikla turi būti tinkamai įteisinta

Kiekvienas euras turi būti uždirbamas teisėtai, todėl dirbant papildomai ir gaunant papildomus pinigus, taip pat reikėtų nepamiršti susimokėti ir mokesčius. Jei papildomą darbą dirbate savo esamoje darbovietėje, toks darbas taip pat tūrėtų būti oficialiai įformintas.

Kuomet uždarbiaujant papildomai, ketinate dirbti sau ir patys vykdyti kažkokią veiklą, privalote pasirūpinti konkrečiai veiklai reikalingais leidimais. Turėtumėte žinoti, kad jeigu jūsų planuojamai veiklai yra reikalingi specialūs leidimai (higienos pasas ar maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas), jūsų veiklos įforminimas gali užtrukti.

Iš kitos pusės, jeigu jūsų planuojamai veiklai nereikia specialių leidimų, veiklą galite įteisinti išsiėmę individualios veiklos pažymą. Individualios veiklos pažymą išduoda Valstybinė mokesčių inspekcija. Norėdami šią pažymą gauti, tiesiog internetu užpildykite prašomą formą ir jau tą pačią dieną galėsite legaliai pradėti vykdyti savo papildomą veiklą.

Visi gali uždirbti papildomai, reikia tik pradėti

Taigi, jeigu prireikė papildomų pinigų, visų pirma reikia prisiminti savo turimus įgūdžius ir žinias bei apgalvoti kokius darbus mokate ir mėgstate dirbti. Norint užsidirbti papildomai, iš tiesų nebūtina sugalvoti stebuklingos idėjos ar atrasti dar neatrastos nišos. Tiesiog apgalvokite ką mokate, raskite ko rinkoje trūksta ir pasiūlykite savo paslaugas. Kas žino, gal papildoma veikla kuria užsiimsite, ilgainiui pataps pirmaisiais jūsų nuosavo verslo žingsniais.

Sužinokite daugiau

Svetainė InvesticijosIrFinansai.lt nėra skolintojas, finansų ekspertas, patarėjas ar jokia kita finansinė institucija. Šioje svetainėje pateikiamas turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas pirkti, parduoti, sudaryti sandorį ar atlikti kitus veiksmus su finansinėmis priemonėmis. Prieš priimant sprendimą investuoti, primygtinai rekomenduojame atidžiai įvertinti savo finansinę situaciją, pasikonsultuoti su nepriklausomu finansų patarėju ir įsitikinti, jog aiškiai suprantate su investicija susijusią riziką. Investuokite atsakingai!

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Naršydami toliau jūs sutinkate su mūsų Privatumo politika ir slapukų naudojimu.