Koks turi būti verslo tikslas, kad jis nuvestų jus tiesiausiu keliu į sėkmę? Išmokite formuluoti teisingus, protingus ir efektyvius verslo tikslus, padėsiančius ne tik pasiekti, bet ir viršyti savo lūkesčius!

Koks turi būti verslo tikslas, kad jis nuvestų jus tiesiausiu keliu į sėkmę? Išmokite formuluoti teisingus, protingus ir efektyvius verslo tikslus, padėsiančius ne tik pasiekti, bet ir viršyti savo lūkesčius!

Įsivaizduokite jūra keliaujantį laivą, kurio kapitonas neturi nei kompaso nei žemėlapio. Šia prasme, verslo pasaulis mažai kuo skiriasi nuo kelionės jūra. Be aiškios krypties ir tikslų, jūsų verslui gali pavykti kurį laiką išbūti ant vandens paviršiaus, tačiau anksčiau ar vėliau jūs būsite išmestas į sausumą ar net sudušite į ledkalnį.

Taigi, verslo tikslai nėra vien tik gražios deklaracijos, kurias kartojate įvairių priėmimų metu ar susitikimuose su investuotojais. Teisingi ir tinkami verslo tikslai – tai tiesiausias kelias į jūsų verslo sėkmę ir ilgalaikį augimą.

Kodėl kiekvienam verslui svarbu turėti tikslą?

Visų pirma, tikslas jūsų verslui suteikia aiškią kryptį, o darbuotojams - motyvaciją. Tinkamai suformuluoti tikslai aiškiai nusako, ko šiuo metu jūsų verslas siekia ir kartu įkvepia visą komandą judėti reikiama linkme. Atminkite, kad be aiškaus plano, net ir labiausiai motyvuoti darbuotojai, anksčiau ar vėliau, gali pasijusti pasimetę ir netekti turėto entuziazmo.

Nustatyti verslo tikslai taip pat leidžia matuoti jūsų sėkmę ir įvertinti pasiektą progresą. Tikslas - tai tarsi kontrolinis taškas, padedantis objektyviai įvertinti, ar jūsų verslas juda teisinga linkme, ar reikia įsikišti ir pakoreguoti kursą. Be išmatuojamų tikslų, labai sunku nustatyti, ar jūsų pastangos turi realių rezultatų. Tai lyg bandyti keliauti nepažįstamoje vietovėje be navigacijos ar žemėlapio – galite blaškytis valandų valandas, tačiau taip ir nežinosite, ar artėjate prie kelionės tikslo.

Tinkami verslo tikslai taip pat gali jums suteikti konkurencinį pranašumą ar padėti užimti geras pozicijas rinkoje. Pavyzdžiui, nustatę ambicingą, bet kartu ir pasiekiamą tikslą, kartu jūs demonstruojate pasitikėjimą ir ryžtą, kas dažnai patraukia ne tik naujus klientus, bet ir talentingus darbuotojus bei investuotojus.

Galiausiai, protingai suformuoti verslo tikslai gali padėti užtikrinti darnų ir harmoningą jūsų verslo augimą. Dėl šios priežasties, jūsų tikslai turėtų apimti ne tik verslo finansus, bet ir pardavimus, pelningumą, klientų aptarnavimą, inovacijas ar darbuotojų gerovę atspindinčius aspektus. Tokiu būdu, jūs darniai plėtosite visas svarbiausias verslo organizavimo puses ir kiekvienas jūsų darbuotojas galės prisidėti prie bendro tikslo.

Kaip nustatyti verslo tikslus?

Taigi, vienas iš svarbiausių bet kokio sėkmingo verslo pagrindų yra aiškiai ir tinkamai suformuoti tikslai. Tinkami tikslai padės jums efektyviai organizuoti savo verslo pradžią ir pajudėti nuo abstrakčios idėjos popieriuje iki konkretaus produkto. Tačiau kaip nustatyti ir apibrėžti savo tikslus? Apžvelkime pagrindinius žingsnius ir metodus, padėsiančius jums nustatyti tokius tikslus, kuriuos kiekvienas jūsų darbuotojas norės pasiekti.

Pasitelkite SMART principą

Teisingi ir protingi verslo tikslai, visų pirma, turėtų atitikti taip vadinamus SMART kriterijus. SMART - tai visame pasaulyje gerai žinoma ir plačiai naudojama metodika, padedanti suformuluoti apibrėžtus ir realius tikslus. Pagal šią metodiką jūsų verslo tikslai turėtų būti konkretūs, išmatuojami, pasiekiami, prasmingi bei apriboti laike:

 • Specific (Konkretus) - jūsų tikslas turi būti konkretus ir aiškus, atsakantis į klausimus "ką", "kaip", "kodėl" ir "kada". Pavyzdžiui, vietoje abstraktaus tikslo "padidinti pardavimus", nustatykite konkretų tikslą: "iki metų pabaigos padidinti pardavimus elektroninėje parduotuvėje 20%".
 • Measurable (Išmatuojamas) - nustatykite aiškius kiekybinius tikslo matavimo rodiklius, leidžiančius sekti jūsų progresą ir vertinti pasiekimus. Pavyzdžiui, tikslą "stipriai padidinti pardavimus", pakeiskite išmatuojamu tikslu "padidinti pardavimus 10 procentų".
 • Achievable (Pasiekiamas) - jūsų tikslai turi būti ambicingi, tačiau kartu ir pasiekiami. Pernelyg dideli ir nerealūs tikslai gali demotyvuoti tiek jus pačius, tiek ir jūsų komandą, o pernelyg lengvi – nesuteikti reikiamo iššūkio. Todėl pasirinkite tokius verslo tikslus, kurie verstų jus pasitempti, tačiau būtų realiai įgyvendinami.
 • Relevant (Prasmingas) - jūsų tikslai turėtų būti glaudžiai susieti su jūsų įmonės vizija, misija ir vertybėmis. Nustatykite jums ir jūsų darbuotojams prasmingus tikslus, kurie prisidėtų prie bendro verslo augimo ir strategijos įgyvendinimo.
 • Time-bound (Apribotas laike) - kiekvienas jūsų tikslas turi turėti aiškų įgyvendinimo terminą. Nustatykite konkrečią datą, iki kada norite pasiekti savo tikslą. Tuomet galėsite geriau suplanuoti savo veiksmus ir stebėti progresą.

Įtraukite ir savo vertybes

Jūsų verslas neveikia vakuume, todėl būtinai įsitikinkite, kad formuojami tikslai tikrai atspindi svarbiausias jūsų įmonės vertybes ir misiją. Pavyzdžiui, jeigu vertinate ir skatinate tvarumą, tuomet galite nustatyti tikslą iki konkrečios datos sumažinti plastiko pakuočių naudojimą 30%. Toks tikslas ne tik prisidėtų prie aplinkosaugos tikslų, bet ir demonstruotų aiškias jūsų verslo vertybes.

Įtraukite ir kitus suinteresuotus asmenis

Į verslo tikslų formavimo procesą galite įtraukti ne tik vadovus, bet ir paprastus darbuotojus, investuotojus ir kitus suinteresuotus asmenis. Toks komandinis darbas padės suformuluoti realistiškus, motyvuojančius ir su kolektyvu suderintus verslo tikslus. Be to, darbuotojų įsitraukimas į tikslų nustatymo procesą, taip pat padidins jų atsakomybės jausmą ir paskatins šių tikslų siekti.

Svarbu pasidomėti ir konkurentais

Kiekvieno verslo tikslai, situacija bei procesai gali būti unikalūs, tačiau tai nereiškia, kad kartas nuo karto nereikėtų pasidomėti, ką veikia jūsų konkurentai. Pasidomėkite, kokius verslo tikslus yra nusistatę jūsų konkurentai ir kaip jiems sekasi šių tikslų pasiekti. Konkurentų analizė taip pat gali jums padėti nustatyti ambicingus, tačiau kartu ir pasiekiamus tikslus, leidžiančius išsiskirti rinkoje.

Teisingai suformuotų verslo tikslų pavyzdžiai

Tikimės, kad šie įkvepiantys verslo tikslų pavyzdžiai, padės jums suformuluoti tinkamus savo tikslus ir pakelti įmonę į naujas aukštumas.

Pardavimų tikslai

 • Mažmeninės prekybos įmonė: padidinti internetinės parduotuvės pardavimus 30% per metus, sutelkiant dėmesį į mobiliųjų aplikacijų naudojimą ir asmeniniams poreikiams pritaikytus pasiūlymus. Šis tikslas yra ne tik ambicingas, bet ir atspindi šiuolaikinių vartotojų elgsenos tendencijas.
 • Startuolis: per pusmetį pasiekti 1000 aktyvių vartotojų skaičių. Šis tikslas yra aiškus, išmatuojamas ir realiai pasiekiamas, kartu suteikiantis startuoliui aiškią kryptį ir motyvaciją darbuotojams plėtoti platformą bei pritraukti naujus vartotojus.
 • B2B įmonė: per ateinantį mėnesį sudaryti partnerystės sutartis su 5 naujomis didmeninės prekybos įmonėmis. Toks verslo tikslas yra orientuotas į įmonės plėtrą, naujas rinkas bei leidžia išplėsti esamų klientų bazę.

Pelno tikslai

 • Restoranas: sekantį ketvirtį padidinti grynąjį pelningumą 5%, optimizuojant maisto produktų kainodarą ir mažinant maisto išmetimo kiekį. Šiuo tikslu ne tik siekiama didesnio pelno, bet ir prisidedama prie maisto taupymo bei tvaraus verslo modelio plėtojimo.
 • Nuotolinio mokymosi platforma: per metus padidinti prenumeratorių skaičių 20%, o kartu ir vidutinį vartotojo pelningumą 10%. Toks tikslas yra gerai subalansuotas, kadangi siekia ne tik plėsti klientų bazę, bet ir didinti individualius pardavimus.
 • Gamybos įmonė: per ateinantį ketvirtį sumažinti gamybos sąnaudas 10%, nemažinant produkcijos kokybės. Šis tikslas yra susijęs su darbo efektyvumo didinimu.

Klientų aptarnavimo tikslai

 • Transporto paslaugos: per metus pasiekti 95% klientų aptarnavimo pasitenkinimo rodiklį pagal klientų atsiliepimus. Šis tikslas orientuotas į klientų patirtį ir lojalumo didinimą.
 • Viešbučiai: per metus sumažinti klientų skundų skaičių 15%, taikant personalo mokymus ir operatyvų klientų aptarnavimą. Toks verslo tikslas atspindi viešbučio siekį gerinti klientų aptarnavimo kokybę.
 • Finansinės paslaugos: per 6 mėn. sukurti savitarnos portalą klientams, leidžiantį valdyti savo finansus lengviau ir patogiau. Toks verslo tikslas yra orientuotas į klientų poreikius ir inovatyvių sprendimų diegimą.

Inovacijų ir prestižo tikslai

 • Farmacijos įmonė: per ateinančius dešimt metų sukurti ir įdiegti į rinką 3 naujas vaistų formules, pasižyminčias efektyvesniu veikimu. Šis tikslas yra ambicingas ir orientuotas į inovacijų plėtrą bei sukuria įmonei konkurencinį pranašumą.
 • Technologijų įmonė: per vienerius metus gauti patentą naujam programinės įrangos sprendimui. Toks verslo tikslas yra susijęs su intelektinės nuosavybės plėtra ir naujų technologijų diegimu į rinką.
 • Architektūros studija: per metus dalyvauti ir laimėti ne mažiau kaip 2 prestižinius architektūros konkursus. Šis tikslas didina studijos žinomumą ir prestižą, kas ilgainiui gali pritraukti naujus klientus bei projektus.

Jūsų verslo sėkmė - jūsų pačių rankose!

Taigi, tinkami ir protingi verslo tikslai - tai ne tik gražūs žodžiai jūsų įmonės dokumentuose, bet tiesiausias kelias į didesnį pelną, augimą bei sėkmę. Pagal SMART principus suformuluoti tikslai padės jums pasiekti geresnių veiklos rezultatų ir darniai sustyguoti visus verslo procesus. Tačiau nepamirškite, kad jūsų tikslai turi būti ne tik ambicingi, bet ir konkretūs, išmatuojami bei realiai pasiekiami. Todėl kviečiame laisvai pasinaudoti ir pasidalinti mūsų parengtais verslo tikslų pavyzdžiais, kurie, tikimės, padės pakelti jūsų įmonę į naujas aukštumas.

Straipsnio santrauka
Kaip nustatyti verslo tikslus, kurie padės jums augti?

Straipsnio pavadinimas: Kaip nustatyti verslo tikslus, kurie padės jums augti?

Aprašymas: Koks turi būti verslo tikslas, kad jis nuvestų jus tiesiausiu keliu į sėkmę? Išmokite formuluoti teisingus, protingus ir efektyvius verslo tikslus, padėsiančius ne tik pasiekti, bet ir viršyti savo lūkesčius!

Paskelba: 2024-02-23

Atnaujinta: 2024-03-26

Leidėjas: Investicijos ir Finansai

InvesticijosirFinansai.lt

Sužinokite daugiau

Svetainė InvesticijosIrFinansai.lt nėra skolintojas, finansų ekspertas, patarėjas ar jokia kita finansinė institucija. Šioje svetainėje pateikiamas turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas pirkti, parduoti, sudaryti sandorį ar atlikti kitus veiksmus su finansinėmis priemonėmis. Prieš priimant sprendimą investuoti, primygtinai rekomenduojame atidžiai įvertinti savo finansinę situaciją, pasikonsultuoti su nepriklausomu finansų patarėju ir įsitikinti, jog aiškiai suprantate su investicija susijusią riziką. Investuokite atsakingai!

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Naršydami toliau jūs sutinkate su mūsų Privatumo politika ir slapukų naudojimu.