BVKKMN padeda palyginti skirtingas paskolas ir išsirinkti geriausiai lūkesčius atitinkantį skolinimosi pasiūlymą. Sužinokite kaip apskaičiuoti BVKKMN ir pasiskolinti pačiomis geriausiomis sąlygomis.

BVKKMN arba bendra vartojimo kredito kainos metinė norma – tai procentinis dydis, nurodantis visas metines su paskola susijusias kliento išlaidas.

Lietuvos paskolų rinka šiuo metu gali pasiūlyti itin platų skirtingų finansinių paslaugų spektrą. Todėl daugeliui dėl paskolos besikreipiančių klientų, didžiausias keblumas yra ne paskolą gauti, bet iš didelio jų kiekio, išsirinkti patį pigiausią ir geriausią skolinimosi variantą. Kaip rodo praktika, skirtingus paskolų pasiūlymus, klientai dažniausiai lygina pagal siūlomas paskolų metines palūkanų normas (MPN). Tačiau reikėtų pasakyti, jog lyginti paskolų kainas tik pagal metines palūkanų normas, vis dėlto, nėra labai tikslu. Juk į nurodytą palūkanų normą nėra įskaičiuojami sutarties sudarymo, sąskaitos išlaikymo, draudimo ar kiti, papildomi, kredito bendrovės taikomi mokesčiai. Kitaip sakant, už paskolą mokamos palūkanos, dažnai gali sudaryti tik nedidelę dalį visos bendros paskolos kainos, kurią klientui galiausiai gali tekti sumokėti. Laimei, palyginti skirtingas paskolas mes galime ne tik pagal metines palūkanų normas, bet ir pagal taip vadinamą BVKKMN rodiklį. Taigi, šiame straipsnyje sužinosite, kas yra BVKKMN rodiklis ir kaip jis gali padėti, norint tarpusavyje palyginti skirtingų kredito bendrovių siūlomas paskolas.

BVKKMN – kas tai?

BVKKMN arba bendra vartojimo kredito kainos metinė norma – tai procentinis dydis, nurodantis visas metines su paskola susijusias kliento išlaidas. BVKKMN apima ne tik palūkanas, bet ir komisinius, sutarties sudarymo, sąskaitos administravimo, draudimo bei visus kitus su paskola susijusius mokesčius, kuriuos klientas turės sumokėti. Kuo BVKKMN rodiklis mažesnis, tuo mažesnę pinigų sumą galiausiai turėsite sumokėti už imamą paskolą.

Kadangi BVKKMN dydis apima visas su paskola susijusias išlaidas, jis tiksliausiai parodo realią paskolos kainą klientui. Bendra vartojimo kredito kainos metinė norma itin praverčia tarpusavyje lyginant skirtingos kainodaros paskolų pasiūlymus. Pavyzdžiui, viena kredito įstaiga gali siūlyti mažesnę metinę palūkanų normą, tačiau taikyti didesnius sutarties sudarymo bei paskolos administravimo mokesčius. Tuo tarpu kita kredito įstaiga atvirkščiai – siūlyti šiek tiek didesnes palūkanas, bet taikyti tik simbolinį sutarties sudarymo mokestį.

Kaip apskaičiuoti BVKKMN rodiklį?

BVKKMN dydis gali būti apskaičiuojamas pagal Lietuvos banko patvirtintą formulę. Tačiau gera žinia yra ta, jog atsakingo skolinimo nuostatai bei kiti teisės aktai, visas kredito bendroves įpareigoja nurodyti BVKKMN dydį, kartu su paskolų pasiūlymais. Taigi, norint išsirinkti geriausią ir pigiausią skolinimosi pasiūlymą, jums tiesiog reikia palyginti skirtingų pasiūlymų BVKKMN dydžius. Beje, BVKKMN dydis yra reguliuojamas valstybės ir šiai dienai negali viršyti 200 proc.

Straipsnio santrauka
Sužinokite kas yra BVKKMN ir išmokite palyginti skirtingų paskolų kainas

Straipsnio pavadinimas: Sužinokite kas yra BVKKMN ir išmokite palyginti skirtingų paskolų kainas

Aprašymas: BVKKMN padeda palyginti skirtingas paskolas ir išsirinkti geriausiai lūkesčius atitinkantį skolinimosi pasiūlymą. Sužinokite kaip apskaičiuoti BVKKMN ir pasiskolinti pačiomis geriausiomis sąlygomis.

Paskelba: 2021-10-05

Atnaujinta: 2021-10-05

Leidėjas: Investicijos ir Finansai

InvesticijosirFinansai.lt

Sužinokite daugiau

Svetainė InvesticijosIrFinansai.lt nėra skolintojas, finansų ekspertas, patarėjas ar jokia kita finansinė institucija. Šioje svetainėje pateikiamas turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas pirkti, parduoti, sudaryti sandorį ar atlikti kitus veiksmus su finansinėmis priemonėmis. Prieš priimant sprendimą investuoti, primygtinai rekomenduojame atidžiai įvertinti savo finansinę situaciją, pasikonsultuoti su nepriklausomu finansų patarėju ir įsitikinti, jog aiškiai suprantate su investicija susijusią riziką. Investuokite atsakingai!

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Naršydami toliau jūs sutinkate su mūsų Privatumo politika ir slapukų naudojimu.