Paskolos Lietuvoje yra teikiamos vadovaujantis įstatymais ir atsakingo skolinimo nuostatais. Susipažinkite su pagrindiniais kriterijais į kuriuos turėtumėte atsižvelgti, norėdami gauti paskolą mūsų šalyje.

Nors paskolos Lietuvoje šiuo metu yra suteikiamos gana nesudėtingai ir paskolos gavimas tapo gana paprastu procesu, tačiau susipažinti su pagrindiniais skolinimosi niuansais, gali būti naudinga patirtis daugeliu atveju. Taigi, šiame straipsnyje ne tik sužinosite, kaip kredito bendrovėse vyksta paskolų teikimas, bet ir išmoksite išsirinkti geriausiai jūsų lūkesčius atitinkantį skolinimosi pasiūlymą.

Pagrindiniai reikalavimai norint gauti paskolą Lietuvoje

Paskolos Lietuvoje yra teikiamos gana nesudėtingai ir paskolos gavimas tapo gana paprastu procesu ir susipažinti kaip vyksta paskolų teikimas, gali būti naudinga patirtis daugeliu atveju.

Sprendimą dėl paskolos suteikimo, paskolų bendrovės priima įvertinusios į jas besikreipiančių klientų finansinę padėtį, kredito istoriją bei eilę kitų svarbių kriterijų. Todėl paskolos Lietuvoje yra suteikiamos tik patikimiems ir stabilias pajamas turintiems žmonėms. Paprastai kredito bendrovės savo internetinėse svetainėse nurodo, kokį mažiausią laikotarpį klientas turi būti išdirbę paskutinėje darbovietėje. Paprastai šis terminas siekia 3-6 mėnesius.

Galimybė gauti paskolą Lietuvoje, taip pat priklauso ir nuo jūsų finansinės drausmės. Siekdamos patikrinti, kaip drausmingai klientas laikosi prisiimtų finansinių įsipareigojimų, visos kredito įstaigos didelį dėmesį kreipia į kredito istoriją. Jeigu klientas praeityje laiku mokėjo visas periodines kredito įmokas, jo šansai gauti paskolą žymiai padidėja.

Taip pat reikėtų nepamiršti ir kliento esamos finansinės situacijos vertinimo. Mūsų šalyje paskolų teikimas galimas tik tokiam klientui, kuris atitinka atsakingo skolinimo nuostatose nurodytus reikalavimus. Nuostatose nurodyta, jog paskola gali būti suteikta tokiam klientui, kurio turimų įsipareigojimų mėnesinės įmokos sudaro ne daugiau kaip 40 proc. visų per mėnesį tvariai gaunamų pajamų. Kitaip sakant, prieš suteikiant paskolą kredito bendrovės privalo įsitikinti, jog klientas ne tik įstengs mokėti paskolos įmokas, bet ir turės pakankamai lėšų pragyvenimui.

Paskolos Lietuvoje gavimas geriausiomis sąlygomis

Siekiant pasiskolinti palankiomis sąlygomis, svarbu žinoti vieną pagrindinę taisyklę – prašymą paskolai užpildyti mažiausiai trijose skirtingose kredito bendrovėse. Tik tada jūs gausite skirtingus paskolų pasiūlymus, kuriuos galėsite palyginti tarpusavyje ir išsirinkti geriausiai jūsų keliamas sąlygas atitinkantį skolinimosi variantą. O kaip palyginti skirtingus paskolų pasiūlymus tarpusavyje greitai ir paprastai?

Šiam tikslui mums pasitarnaus du pagrindiniai paskolų rodikliai – tai metinė palūkanų norma (MPN) ir bendroji vartojimo kredito kainos metinė norma (BVKKMN). Visos kredito įstaigos šiuo rodiklius privalo skelbti savo paskolų pasiūlymuose. Metinė palūkanų norma (MPN) parodo, kiek papildomai jūs turėsite sumokėti už pasiskolintus pinigus. Daugelis klientų, paskolas renkasi būtent pagal MPN, tačiau į šį rodiklį neįeina su paskola susiję papildomi mokesčiai, todėl vadovautis vien tik MPN nėra tikslu. Tiksliausiai visą paskolos kainą nusako būtent BVKKMN rodiklis, kuris apima metines palūkanas ir kitus su paskola susijusius mokesčius. Tarpusavyje lygindami skirtingų paskolų BVKKMN rodiklius, nesunkiai galėsite išsirinkti pačią pigiausią paskolą.

Nepamirškite skolintis atsakingai

Skolinimasis yra rimtas finansinis žingsnis, todėl reikia ne tik stengtis pasiskolinti kuo pigiau, bet apskritai gerai žinoti, kokiu tikslu yra skolinamasi. Visų pirma nusistatykite tikslią pinigų sumą, kurią jūs norite pasiskolinti. Nors paskolų teikimas Lietuvoje yra paprastas ir nesudėtingas, tačiau niekada nesiskolinkite daugiau nei jums reikia. Juk skolinatės svetimus pinigus, o grąžinti teks savus.

Taip pat labai svarbu tiksliai įsivertinti savo realią finansinę situaciją. Stenkitės imti paskolą kuo trumpesniam laikotarpiui, kadangi kuo trumpesnį laiką būsite skolingi, tuo mažiau palūkanų teks sumokėti. Kita vertus, paskolos Lietuvoje dažniausiai nėra už dyką ir grąžinant paskolą per trumpesnį terminą, tenka mokėti žymiai didesnes paskolos įmokas. Taigi, skolindamiesi trumpam laikotarpiui, būtinai įsitikinkite, jog tikrai pajėgsite mokėti mėnesines įmokas.

Straipsnio santrauka
Paskolų teikimas Lietuvoje – pagrindiniai kriterijai ir taisyklės

Straipsnio pavadinimas: Paskolų teikimas Lietuvoje – pagrindiniai kriterijai ir taisyklės

Aprašymas: Paskolos Lietuvoje yra teikiamos vadovaujantis įstatymais ir atsakingo skolinimo nuostatais. Susipažinkite su pagrindiniais kriterijais į kuriuos turėtumėte atsižvelgti, norėdami gauti paskolą mūsų šalyje.

Paskelba: 2021-12-13

Atnaujinta: 2021-12-13

Leidėjas: Investicijos ir Finansai

InvesticijosirFinansai.lt

Sužinokite daugiau

Svetainė InvesticijosIrFinansai.lt nėra skolintojas, finansų ekspertas, patarėjas ar jokia kita finansinė institucija. Šioje svetainėje pateikiamas turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas pirkti, parduoti, sudaryti sandorį ar atlikti kitus veiksmus su finansinėmis priemonėmis. Prieš priimant sprendimą investuoti, primygtinai rekomenduojame atidžiai įvertinti savo finansinę situaciją, pasikonsultuoti su nepriklausomu finansų patarėju ir įsitikinti, jog aiškiai suprantate su investicija susijusią riziką. Investuokite atsakingai!

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Naršydami toliau jūs sutinkate su mūsų Privatumo politika ir slapukų naudojimu.