Ar tikrai greitieji kreditai dabar gali būti išduodami ir pensininkams? Sužinokite kokių skolinimo sąlygų galima tikėtis, prireikus pasiskolinti.

Šiais laikais, jau tapo tikrai sudėtinga pasakyti, kas yra tikras pensininkas. Būtent todėl, kai kuriems gyventojams kyla paprastas klausimas – ar gali pensininkai, netikėtai pritrūkę pinigų, gauti greitąjį kreditą? Atsakant trumpai, galime patikinti, jog pasiskolinti pensininkai tikrai gali, tačiau taip pat reikėtų žinoti ir keletą svarbių detalių. Taigi, šiame straipsnyje išsiaiškinsime, kokiomis sąlygomis šiuo metu yra suteikiami greitieji kreditai pensininkams.

Svarbiausi reikalavimai išduodant greitąjį kreditą pensininkams

Pasiskolinti pensininkai tikrai gali, tačiau taip pat reikėtų žinoti ir keletą svarbių detalių, todėl šiame straipsnyje išsiaiškinsime, kokiomis sąlygomis šiuo metu yra suteikiami greitieji kreditai pensininkams.

Pirma norėtume atkreipti dėmesį, jog greitieji kreditai visiems gyventojams yra suteikiami visiškai vienodomis sąlygomis. Pasiskolinti gali asmenys, sulaukę 18 metų ir turinti pakankamas pajamas. Šiuo metu galiojančiuose įstatymuose, nėra numatyta kažkokios viršutinės amžiaus ribos, kurią pasiekus, gyventojui jokia paskola nebebūtų suteikiama. Taigi, iš pirmo žvilgsnio, teoriškai nėra jokių kliūčių pensininkams gauti greitą kreditą. Tačiau ne viskas taip paprasta, kadangi įvairios greitųjų kreditų bendrovės dažniausiai turi ir savo atskirus reikalavimus, kuriuos taiko klientams. Sužinokime kokių reikalavimų gali tikėtis greitąjį kreditą pasiimti nusprendęs pensininkas ir kaip šie reikalavimai apskritai įtakoja jo galimybę pasiskolinti.

Kliento amžius

Paskolos prašančio kliento amžius – tai viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios greitieji kreditai pensininkams gali būti nesuteikiami. Objektyviai vertindamos kiekvieno kliento riziką ir jo galimybes grąžinti skolą, paskolų bendrovės paprastai pačios nustato didžiausio galimo kliento amžiaus reikalavimą. Kaip taisyklė, vyresniems nei 60 metų klientams, jau skolinama žymiai atsargiau, o klientams, pasiekusiems 65 metų amžių, skolinti apskritai vengiama. Žinoma, kiekviena situacija gali būti vertinama individualiai, tačiau bendru atveju, pasiekus nustatytą amžiaus ribą, gauti kreditą konkrečioje bendrovėje tampa labai sudėtinga.

Gaunamos pajamos

Pagal galiojančius įstatymus ir nustatytas tvarkas, greitieji kreditai Lietuvoje gali būti suteikiami tik tiems klientams, kurių visos per mėnesį mokamos turimų įsipareigojimų įmokos, neviršija 40 proc. kliento per mėnesį gaunamų pajamų. Taigi, greitasis kreditas pensininkui gali būti suteikiamas tik tuo atveju, jeigu nėra viršijamas leistinas turimų įsiskolinimų ir gaunamų pajamų santykis. Akivaizdu, jog tuo atveju, jeigu leistinas santykis bus viršytas, kredito įstaiga privalės neišduoti kredito tokiam klientui. Kaip matote, galimybė gauti greitąjį kreditą pagal šį reikalavimą, iš esmės priklauso nuo gaunamų pajamų ir prašomos paskolinti pinigų sumos dydžių.

Kredito istorija

Galiausiai reikėtų pabrėžti, kad greitieji kreditai įsiskolinusiems žmonėms yra suteikiami tik labai išimtiniais atvejais, todėl norint pasiskolinti geromis sąlygomis, reikia turėti tvarkingą kredito istoriją. Kaip taisyklė, kredito įstaigos visuomet patikrina į jas besikreipiančių klientų kredito istoriją, kuri leidžia gana objektyviai įvertinti kliento patikimumą. Jeigu kliento kredito istorijoje nėra pradelstų mokėjimų ar įsiskolinimų, galima daryti išvadą, jog klientas patikimai tvarkosi su savo finansais. Iš kitos pusės, jeigu kredito istorijoje yra apstu pradelstų mokėjimų, tuomet akivaizdu, jog į savo asmeninius finansus žmogus žiūri lengvabūdiškai.

Kaip pensininkui gauti greitą kreditą geromis sąlygomis?

Taigi, nors greitieji kreditai pensininkams gali būti išduoti tik labai ribotais atvejais, tačiau skolinantis visuomet svarbu ieškoti pačių geriausių sąlygų. O surasti geriausią skolinimosi variantą gali padėti tik visų greitųjų kreditų palyginimas. Kitaip sakant, jeigu viena kredito bendrovė jums paskolos nesuteikė arba pasiūlė netinkamas sąlygas, visiškai nereiškia, jog ir kitos kredito įstaigos pasielgs lygiai taip pat. Todėl skolinantis, būtinai kreipkitės bent į tris skirtingas bendroves ir gaukite konkrečius jų pasiūlymus. Tik palyginę visus turimus pasiūlymus tarpusavyje galėsite išsirinkti patį patraukliausią skolinimosi variantą.

Straipsnio santrauka
Pagrindiniai reikalavimai taikomi greitam kreditui pensininkams gauti

Straipsnio pavadinimas: Pagrindiniai reikalavimai taikomi greitam kreditui pensininkams gauti

Aprašymas: Ar tikrai greitieji kreditai dabar gali būti išduodami ir pensininkams? Sužinokite kokių skolinimo sąlygų galima tikėtis, prireikus pasiskolinti.

Paskelba: 2021-12-04

Atnaujinta: 2021-12-10

Leidėjas: Investicijos ir Finansai

InvesticijosirFinansai.lt

Sužinokite daugiau

Svetainė InvesticijosIrFinansai.lt nėra skolintojas, finansų ekspertas, patarėjas ar jokia kita finansinė institucija. Šioje svetainėje pateikiamas turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas pirkti, parduoti, sudaryti sandorį ar atlikti kitus veiksmus su finansinėmis priemonėmis. Prieš priimant sprendimą investuoti, primygtinai rekomenduojame atidžiai įvertinti savo finansinę situaciją, pasikonsultuoti su nepriklausomu finansų patarėju ir įsitikinti, jog aiškiai suprantate su investicija susijusią riziką. Investuokite atsakingai!

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Naršydami toliau jūs sutinkate su mūsų Privatumo politika ir slapukų naudojimu.